Aktualności

Mistrzostwa w badmintonie

Badminton Pilzno

Zapraszamy do kibicowania podczas Mistrzostw Podkarpacia żaków młodszych, żaków i młodzików młodszych w badmintonie.Turniej odbędzie się w sobotę, 3 czerwca w hali przy ul. Niepodległości w Pilźnie, początek rozgrywek od godz. 9:15.

Bus dla osób niepełnosprawnych

zakup autobusu Pilzno

Wybrano najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zakup autobusu (bus) przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Firma Automet Group z Sanoka zaoferowała blisko 385 tys. zł, czyli nieco mniej (ok. 5 tys. zł) niż gmina zamierzała wydać na ten cel. Zakup jest dofinansowany ze środków PFRON w kwocie ok. 292 tys. złotych. 19-osobowy pojazd będzie służył dzieciom dowożonym do szkół spoza naszej gminy.

Święto Rodziny i Dzień Dziecka na Sokole

Świeto Rodziny Pilzno

Moc atrakcji przygotowano na Święto Rodziny i Dzień Dziecka. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca w Parku Sokół w Pilźnie. Zapraszamy do zapoznania się z bogatym programem imprezy.

Zdjęcia

Trzy medale na Mistrzostwach Polski

Jupiter Pilzno

Zespół Mażoretkowy Jupiter, działający przy Domu Kultury w Pilźnie wziął udział w XXIV Mistrzostwach Polski Mażoretek, które odbyły się w Kędzierzynie-Koźlu. Dziewczęta powróciły do Pilzna z następującymi wynikami:

brązowy medal i tytuł II wicemistrza Polski scena baton kadetki

brązowy medal i tytuł II wicemistrza Polski defilada baton senior

brązowy medal i tytuł II wicemistrza Polski flaga formacja senior

4. miejsce solo baton junior starsze - Justyna Gębara

4. miejsce solo baton seniorki starsze - Alicja Nowak

4. miejsce scena baton senior

5. miejsce Mini formacja baton senior

5. miejsce Mini formacja flaga senior

6. miejsce Mini Mix seniorki

7. miejsce solo baton seniorki młodsze - Martyna Poznańska

8. miejsce duo baton senior.

Czytaj więcej: Facebook Domu Kultury

Droga pokoju wiedzie przez Pilzno

Laura Morelli

Bellissimo! - Laura Morelli była zachwycona naszym Pilznem. 62-letnia wczoraj dotarła na rowerze do Zwiernika, gdzie została przyjęta przez Agnieszkę Gruszkę wraz z rodziną z niesamowitą serdecznością i gościnnością. Włoszka mogła poczuć się jak u siebie w domu. Burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska oraz radny i sołtys Zwiernika Marcin Potempa przekazali Laurze upominek w postaci obrazu naszej lokalnej artystki Anny Ochotnickiej z pilźnieńskim motywem.

Był też na krótkie zwiedzanie Pilzna i spotkanie ze Switłaną, która w wyniku wojny przeprowadziły się do Pilzna z Ukrainy. Panie wkrótce spotkają się ponownie, tym razem we Lwowie, dokąd wiedzie droga do pokoju Laury. Miłym akcentem była także wizyta u ojca dr. Piotra Spillera. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia zaprosił wszystkich na herbatę, pyszne ciasto i miłą rozmowę.

Włoszka wyruszyła w trasę z Mediolanu do Ukrainy, aby nieść przesłanie pokoju. W międzyczasie poznała wielu ludzi, którzy ją wspierają i kibicują.

- Jestem zaszczycona, że Pilzno znalazło się na trasie drogi do pokoju. Laura jest wspaniałą, otwartą osobą. Mam nadzieję, że jeszcze nas odwiedzi. Dziękuję również pani Agnieszce oraz całej rodzinie za prawdziwą, polską gościnność - mówi burmistrz Ewa Gołębiowska.

W muzeum głośno i z przytupem

Muzeum Regionalne w Pilźnie

W Muzeum Regionalnym w Pilźnie jest głośno i z przytupem! Podczas Nocy Muzeów została otwarta najnowsza wystawa czasowa pt. „Głośno i z przytupem. Dawne instrumenty ludowe w kontekście życia wsi na ziemi pilźnieńskiej”. Wydarzenie okrasiły tradycyjne przysmaki kulinarne oraz koncert Kapeli Ludowej Pilźnianie.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy!

Fot. Krzysztof Kosowski

25-lecie Sokołów

Sokół Dobrków

W sobotę, 27 maja odbędzie się uroczystość 25-lecia Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" im. św. Jana Pawła II w Dobrkowie. Wydarzeniu będzie towarzyszyć m. in. sesja historyczno-wspomnieniowa oraz prezentacja działalność PTG "Sokół" w Dobrkowie.

Szczegóły na plakacie.

Zdjęcia

Rzemieślnicza szkoła zaprasza

Bieg ku wolności

Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I Stopnia w Pilźnie im. bł. Karoliny Kózkówny, Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Pilźnie oraz Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Aktywności i Przedsiębiorczości – Zaklinacze Bierności zapraszają do udziału w II Biegu Ku Wolności. Wydarzenie odbędzie się 17 czerwca.

Start o godz. 11 przy Szkole Podstawowej w Pilźnie (ul. Niepodległości 1A). Biegacze pokonają dystans 6 kilometrów, metę przewidziano na pilźnieńskim rynku. Bieg odbędzie się w 36. rocznicę beatyfikacji bł. Karoliny Kózkówny.

Natomiast do 9 czerwca przyjmowane są zgłoszenia do udziału w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Z błogosławioną Karoliną zaśpiewajmy”. Finał odbędzie się 16 czerwca.

Wydarzenie organizuje Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I Stopnia im. bł. Karoliny Kózkówny w Pilźnie w partnerstwie z Wydziałem Katechetycznym Diecezji Tarnowskiej. Wydarzeniu patronuje Gmina Pilzno. Dodatkowe informacje pod nr tel. 14 672 21 41 lub 14 690 18 14.

Zdjęcia

Prawie 6 mln zł dotacji na 3 hale

Program Olimpia Pilzno

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki pierwszego naboru do programu budowy przyszkolnych hal "Olimpia". Pracownicy Urzędu Miejskiego w Pilźnie przygotowali i złożyli 3 wnioski na budowę nowych boisk wielofunkcyjnych wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy szkołach w: Lipinach, Łękach Górnych i Zwierniku. Wszystkie wnioski zostały pozytywnie zaopiniowane. Tym samym nasz samorząd otrzyma prawie 6 mln zł dofinansowania na stworzenie nowych obiektów sportowych. Tylko do kilku (na 360 pozytywnie zaopiniowanych wniosków) samorządów w kraju trafi większe wsparcie finansowe.

- Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania dofinansowania, a w szczególności pracownikom Urzędu Miejskiego za trud włożony w opracowanie wniosków i stuprocentową skuteczność - mówi burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska.

Celem "Olimpii", czyli programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej, co jednocześnie umożliwi sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych.

Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach programu może wynieść nie więcej niż 70% wydatków związanych z realizacją zadania.

Budynek do remontu

Bujnowskiego Pilzno

Firma Euro-Bud Godzisz Spółka Jawna z Dębicy złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na modernizację budynku komunalnego przy ul. Bujnowskiego w Pilźnie. Oferta opiewa na kwotę ok. 85 tys. zł. W przyszłości, po przeniesieniu stacji pogotowia ratunkowego ze Strzegocic do budynku przy Bujnowskiego, obiekt służący także policji, ma stanowić swoiste centrum bezpieczeństwa.